Item# 1006547
Part No.
842015
Trans-X CRC 15oz
Applications
Para uso en fluidos de dirección asistida y transmisión
| Appearance | Clear Red Liquid |
|---|---|
| Case Number | 1006548 |
| Cases Per Pallet | 126 |
| Clasificación de Flamabilidad CPSC | Flamable |
| Contenido Neto | 443 Milliliter |
| DOT Proper Shipping Name | Flammable Liquids, N.O.S. (isopropyl alcohol RQ = 787 Lbs, xylene RQ = 2273 LBS), Limited Quantity |
| Evaporation Rate | Slow |
| Flash point (C) | 16.11°C |
| Flash point (F) | 61°F |
| Generic Description | Stop Leak and Tune Up |
| I 2 of 5 Code | 60078372420155 |
| Item Number | 1006547 |
| Propellant | None |
| Removal (How To) | Napthenic Oil |
| Restricted From Sale In | Not for sale in the United States. |
| Seguro con plásticos | Sí |
| UPC Code | 078372420153 |
| Unidades por caja | 12 |
| Unit Dimensions | 18.64H x 7.74W x 5.05D cm |
| Unit Package Description | 16 Ounce (473 ml) Bottle |
USA EN
Canada EN