Item# 1751511
Part No.
1751511
Smoke Test probador de detectores de humo CRC 70g
Applications
Para comprobar la capacidad funcional de detectores de humo comerciales o residenciales.
| Appearance | Dispensed - Smoky Mist,Packaged - Water-White Liquid |
|---|---|
| Case Number | 1751510 |
| Cases Per Pallet | 1 |
| Clasificación de Flamabilidad CPSC | No es un producto de consumo |
| Contenido Neto | 70 g |
| DOT Proper Shipping Name | Aerosols,non-flammable, Limited Quantity |
| Dry Time Fully Dry | 1 Minute |
| Evaporation Rate | Very Fast |
| Flash point (C) | 13.3°C |
| Flash point (F) | 56°F |
| Generic Description | Smoke Detector Tester |
| I 2 of 5 Code | 30078254021059 |
| Original Legacy | 02105 |
| Item Number | 1751511 |
| Propellant | Hydrocarbon |
| Removal (How To) | Not Applicable |
| Restricted From Sale In | Not for sale in the United States. |
| Seguro con plásticos | Sí |
| UPC Code | 078254021058 |
| Unidades por caja | 1 |
| Unit Dimensions | 13.97H x 5.08W x 5.08D cm |
| Unit Package Description | 6 Ounce Aerosol |
USA EN
Canada EN