Item# 1008081
Part No.
MX05610
Limpiador del sensor de flujo de aire CRC 127g
Applications
Sensores de flujo de aire con carcasa
| Appearance | Clear Colorless Liquid |
|---|---|
| Case Number | 1008080 |
| Cases Per Pallet | 1 |
| Clasificación de Flamabilidad CPSC | Extremadamente Flamable |
| Contenido Neto | 127 g |
| DOT Proper Shipping Name | Aerosols, Limited Quantity |
| Dielectric Strength | 22,600 Volts |
| Evaporation Rate | Very Fast |
| Flash point (C) | <-17.8°C |
| Flash point (F) | <0°F |
| Generic Description | Electronic Cleaner |
| I 2 of 5 Code | 50078254056109 |
| KB Value | 27 |
| Item Number | 1008081 |
| Propellant | Carbon Dioxide |
| Removal (How To) | Remove with petroleum distillates. |
| Restricted From Sale In | Not for sale in the United States. |
| Seguro con plásticos | Sí |
| UPC Code | 078254056104 |
| Unidades por caja | 1 |
| Unit Dimensions | 13.34H x 5.41W x 5.41D in |
| Unit Package Description | 4.5 Ounce(127 gr) Aerosol |
USA EN
Canada EN