Item# 1750595
Part No.
1750595
Lectra Clean CRC 538g
Applications
Limpiador eléctrico energizado
| Appearance | Clear Colorless Liquid |
|---|---|
| Case Number | 1750594 |
| Cases Per Pallet | 1 |
| Clasificación de Flamabilidad CPSC | No es un producto de consumo |
| Contenido Neto | 538 g |
| DOT Proper Shipping Name | AEROSOLS, non-flammable, containing substances in Class 6.1, packing group III |
| Dielectric Strength | 18340 V |
| Dry Time Fully Dry | 30 Seconds |
| Evaporation Rate | Very Fast |
| Flash point (C) | None |
| Flash point (F) | None |
| Generic Description | Heavy Duty Degreaser |
| I 2 of 5 Code | 30078254000207 |
| KB Value | 90 |
| NSF Category Code | K2 |
| NSF Number | 157620 |
| Original Legacy | 02018 |
| Item Number | 1750595 |
| Propellant | Carbon Dioxide |
| Restricted From Sale In | Not for sale in the United States. |
| Seguro con plásticos | No |
| UPC Code | 078254000206 |
| Unidades por caja | 12 |
| Unit Dimensions | 23.5H x 6.68W x 6.68D cm |
| Unit Package Description | 20 Ounce (538 gr) Aerosol |
| Use Restrictions | Not for sale in the United States |
USA EN
Canada EN