Item# 1008077
Part No.
MX05319
GDI IVD limpiador para válvulas de admisión y turbo CRC 311g
Applications
Válvulas de admisión de aire en motores GDI o de inyección estándar
| Appearance | Amber Liquid |
|---|---|
| Case Number | 1008076 |
| Cases Per Pallet | 1 |
| Clasificación de Flamabilidad CPSC | Extremadamente Flamable |
| Contenido Neto | 311 g |
| DOT Proper Shipping Name | AEROSOLS, NON FLAMMABLE, LIMITED QUANTITY |
| Evaporation Rate | Moderate |
| Flash point (C) | 86.1°C |
| Flash point (F) | 187°F |
| Generic Description | Intake Valve Cleaner |
| I 2 of 5 Code | 50078254053191 |
| Item Number | 1008077 |
| Propellant | Hydrocarbon |
| Removal (How To) | Remove with petroleum distillates. |
| Restricted From Sale In | Not for sale in the United States. |
| UPC Code | 078254053196 |
| Unidades por caja | 1 |
| Unit Dimensions | 19.69H x 6.68W x 6.68D cm |
| Unit Package Description | 11 Ounce (311 gr) Aerosol |
USA EN
Canada EN